Kas nesidaugina, tas išnyksta.

Kas nesidaugina, tas išnyksta.

  • Post category:Šeima
  • Post comments:0 Comments

Kad šeimos vertybės būtų pirmame plane, reikia daugybės priemonių. Pradėkim nuo įstatymų leidybos, teisėsaugos: pilnavertė ir tvirta šeima, ypač didelė šeima, turėtų tapti garbinga ir pelninga (ne tik finansiškai), o skyrybos – nuostolingos ir ne tik vyrams, kaip yra dabar, bet ir moterims. Nepamirškite, kad pagal įvairius šaltinius apie ¾ skyrybų iniciatorių yra moterys. Sutuoktinio apgaudinėjimas (neištikimybė) turėtų tapti rimtu nusikaltimu, kuris turėtų įtakos neištikimojo teisėms skyrybų procese. Pačios skyrybos turėtų būti kuo sudėtingesnės, kad plačioji visuomenė atsisakytų minties, jog šeimą galima pakeisti, pavyzdžiui, kaip suknelę. Be to, reikia imtis daugybės veiksmų kultūros srityje, visų pirma atsisakyti dabartinio lengvabūdiško gyvenimo būdo propagavimo, daugiau dėmesio skiriant šeimos vertybių, lojalumo sutuoktiniui eskalavimui.

Žinoma, šeimos vertybės prieštarauja grupės, apie kurią kalbame, vertybėms. Šias klaidingas vertybes į jaunas galvas įoperavo feminizmas, teigiantis, kad vyras ir moteris yra visiškai vienodi biologiškai, psichofiziologiškai. Žinoma, tai nesąmonė. Tačiau remiantis šiomis nesąmonėmis jaunimas kuria savo pasaulėžiūrą ir savo gyvenimą. O šios kūrybos “sėkmė” akivaizdi – prieš vėją nepapūsi, gamtai ir biologijai neįdomūs žmogaus sapaliojimai. Gamta vyrus pavertė vyrais, suteikdama vyriškas savybes, o moteris – moterimis, suteikdama moteriškų savybių. Todėl, kai moteris iš visų jėgų bando tapti vyru (charakteriu, elgesiu, mąstymu), tai yra nenormalu ir neįmanoma. Tai prieštarauja gamtai, todėl ir neįmanoma. Biologijos dėsniai yra visatos dėsnių dalis. Kaip neįmanoma nepaisyti Omo ar traukos dėsnio, taip neįmanoma nepaisyti gamtos dėsnių. Vyras ir moteris nėra geresni ar blogesni vienas už kitą, jie tiesiog skiriasi. Kaip širdis ir kepenys, kaip klausos organas ir regos organas, jei jums patinka toks palyginimas. Ar kas nors iš jūsų norėtų paversti savo ausis papildomomis akimis, kad galėtumėte matyti į šonus savo klausos sąskaita? Aš tai ne.

Vyrai ir moterys yra skirtingi ir gamtos apdovanoti skirtingomis savybėmis su tikslu atlikti skirtingas užduotis. Ir dar taip gudriai – kad moters savybės papildytų vyro savybes bei atvirkščiai. Veikdama poroje (šeimoje) moteris stiprina vyrą, o vyras – moterį. Gamta taip norėjo. Veikdami kartu ir siekdami bendrų tikslų, vyras ir moteris vienas kitą optimaliai papildo. Kol žmonės, o ypač jaunimas, to nesupras, šeima bus nuosmukio būsenoje.

Kokia yra jaunų šeimų būklė šiandieninėmis aplinkybėmis? Praktiškai jokia. Šeimos institucija balansuoja ties žlugimo ir visiško pražuvimo riba, ką įrodo skyrybų skaičiai. 2019 sausio – lapkričio mėnesiais iš viso Lietuvoje registruota 18560 santuokų ir 7735 ištuokos. Vidutiniškai per mėnesį žiedus mainė 1688-ios ir skyrėsi 703 poros, šalyje subyra keturios iš dešimties santuokų. Įsivaizduokite, kokia tai antimotyvacija! Kas šoks su parašiutu, jei 40–60% tikimybė, jog jis neišsiskleis? Tik idiotas. Taip mąsto jaunimas. Jis ne aklas ir ne kvailas, mato, kaip išsiskiria jų motinos-tėčiai, seserys-broliai, tetos-dėdės. Išsiskyrusios ponios dėsto mokyklose, universitetuose. Dauguma jų draugų neturi tėvo. Kur dingo tėvai? Karo nėra, bet tėvai prapuolė. Kaltos skyrybos. Daugeliui jaunuolių šeima asocijuojasi ne su ramiu ir išmatuotu gyvenimu, ne su tvirtu užnugariu ir artimųjų meile, o su nesantaika, priešiškumu, išdavyste, skyrybų teismais, turto padalijimu, ir vaikų atėmimu. Nes tai yra tai, ką jaunimas mato aplink save kiekvieną dieną.

Kol šeimos būklė išliks tokia pati, nieko gero šeimos politikos atžvilgiu nebus. Galite agituoti ir rėkauti teisingus šūkius, kiek jums patinka, bet kol faktai yra tokie – niekas nepasikeis.

Žinoma, egzistuoja ir stiprios šeimos. Jų yra, ir labai daug. Bet, deja – jos pasimeta skyrybų cunamyje. Pasirodo, piktybiška praktika, piktybiškas realybės suvokimas: skyrybos (patologija) suvokiamos kaip normalios, o stipri šeima (norma) – kaip kažkas neįprasto. Nors iš tikrųjų turėtų būti atvirkščiai. O perspektyvos priklausys nuo to, kokie veiksmai bus atliekami atsižvelgiant į situaciją.

Kas nesidaugina, tas išnyksta.

Leave a Reply